Kontakta oss

Union to Union
Upplandsgatan 3
111 23 Stockholm
Tel: 08-798 00 00
Fax: 08-24 97 94
E-post: info@uniontounion.org

För e-postadresser gäller: för.efternamn@uniontounion.org

Ledning

Kristina Henschen
Kanslichef
Tel: 08-798 00 10
Mobil: 070-569 50 89
E-post: kristina.henschen@uniontounion.org

 

 

Sigrid Bergfeldt
Programchef, utvecklingsverksamheten
Tel: 08-798 00 11
Mobil: 072-533 27 68
E-post: sigrid.bergfeldt@uniontounion.org

 

 

Maja Aase
Kommunikationschef och pressansvarig
Tel: 08-798 00 14
Mobil: 070-321 03 24
E-post: maja.aase@uniontounion.org

 

 

Marie Ende

Tel: 08-798 00 13
Mobil: 070-218 07 06
E-post: marie.ende@uniontounion.org

 

 

Rosmarie Strasky
Ekonomichef
Tel: 08-798 00 15
Mobil: 072-728 67 76
E-post: rosmarie.strasky@uniontounion.org

 

 

Programenheten

Gittan Arwén
Handläggare för UNI
Tel: 08-798 00 30
Mobil: 070-302 48 25
E-post: gittan.arwen@uniontounion.org

 

 

Patrik Bergvall
Handläggare för IUF
Tel: 08-798 00 22
Mobil: 072-728 67 73
E-post: patrik.bergvall@uniontounion.org

 

 

Emir Figueroa
Handläggare för ITUC och IFJ
Tel: 08-798 00 31
Mobil: 072-561 71 88
E-post: emir.figueroa@uniontounion.org

 

 

Heidi Lampinen
Handläggare för IndustriAll
Tel: 08-798 00 18
Mobil: 070-307 46 24
E-post: heidi.lampinen@uniontounion.org

 

 

Saif Omar
Metodsamordnare
Tel: 08-798 00 12
Mobil: 070-288 42 99
E-post: saif.omar@uniontounion.org

 

 

Carina Söderbjörn
Handläggare för BWI och Lärarförbundet
Tel: 08-798 00 24
Mobil: 070-203 53 21
E-post: carina.soderbjorn@uniontounion.org

 

 

Lana Willebrand
Programhandläggare för PSI och Vårdförbundet
Tel: 08-798 00 33
Mobil: 070-633 30 29
E-post: lana.willebrand@uniontounion.org

 

 

Ruben Wågman
Påverkans- och Programhandläggare för FIM, FIA, UNI-MEI och Musikerförbundet
Tel: 08-798 00 29
Mobil: 070-274 20 25
E-post: ruben.wagman@uniontounion.org

 

 

Simon Strannard
Handläggare (tjänstledig)

 

 

 

 


Ekonomi- och administrationsenheten

Anne-Lie Averbo
Ekonomi- och verksamhetsadministratör
Tel: 08-798 00 19
Mobil: 0730-82 37 22
E-post: anne-lie.averbo@uniontounion.org

 

 

Toni Mast
IT-ansvarig
Tel: 08-798 00 23
Mobil: 070-643 00 23
E-post: toni.mast@uniontounion.org

 

 

Anette Persson Sunje
Controller och systemadminstratör
Tel: 08-798 00 27
Mobil: 070-610 76 84
E-post: anette.perssonsunje@uniontounion.org

 

 

Sara Sigge
HR-generalist
Tel: 08-798 00 28
Mobil: 072-728 67 82
E-post: sara.sigge@uniontounion.org

 

 

Åke Wickberg
Controller
Tel: 08-798 00 21
Mobil: 072-728 67 78
E-post: ake.wickberg@uniontounion.org

 

 

 
Kommunikationsenheten

Beatrice Jansson
Programhandläggare Informationsanslaget
Tel: 08-798 00 25
Mobil: 070-307 46 23
E-post: beatrice.jansson@uniontounion.org

 

Anna Nylander
Kommunikatör
Tel: 08-798 00 17
Mobil: 070-307 46 25
E-post: anna.nylander@uniontounion.org

 

 

Fredrik Säterli
Kommunikatör
Tel: 08-798 00 32
Mobil: 070-256 50 32
E-post: fredrik.saterli@uniontounion.org

 

 

Johan Bengtsson
Kommunikatör (Tjänstledig)
Tel:
Mobil:
E-post:

 

 

Lina Karlsson
Kommunikatör
Mobil: 070-621 00 17
E-post: lina.karlsson@uniontounion.org

 

 

Upp