Kontakta oss

Union to Union
Upplandsgatan 3
111 23 Stockholm
Tel: 08-798 00 00
Fax: 08-24 97 94
E-post: info@uniontounion.org

För e-postadresser gäller: för.efternamn@uniontounion.org

Ledning

Kristina Henschen
Kanslichef
Tel: 08-798 00 10
Mobil: 070-569 50 89
E-post: kristina.henschen@uniontounion.org

 

 

Beatrice Jansson
Programansvarig Informationsanslaget, chefsadministration
Tel: 08-798 00 25
Mobil: 070-307 46 23
E-post: beatrice.jansson@uniontounion.org

 

 

Sigrid Bergfeldt
Programchef, utvecklingsverksamheten
Tel: 08-798 00 11

Mobil: 072-533 27 68
E-post: sigrid.bergfeldt@uniontounion.org

 

 

Marie Ende
Programansvarig, informationsanslaget och kommunikatör


Tel:
Mobil:
E-post:

 

 

Karin Lindström
Kommunikationschef och pressansvarig
Tel: 08-798 00 16
Mobil: 070-214 41 91
E-post: karin.lindstrom@uniontounion.org

 

 

Rosmarie Strasky
Ekonomichef
Tel: 08-798 00 15
Mobil: 072-728 67 76
E-post: rosmarie.strasky@uniontounion.org

 

 

Programenheten

Gittan Arwén
Handläggare för UNI, FIM, FIA och Musikerförbundet
Tel: 08-798 00 30
Mobil: 070-302 48 25
E-post: gittan.arwen@uniontounion.org

 

 

Patrik Bergvall
Handläggare för IUF
Tel: 08-798 00 22

Mobil: 072-728 67 73
E-post: patrik.bergvall@uniontounion.org

 

 

Nathalie Lucasson
Handläggare för EI, ICN och ITF
Tel: 08-798 00 20
Mobil: 076-116 57 58
E-post: nathalie.lucasson@uniontounion.org

 

 

Emir Figueroa
Handläggare för ITUC och IFJ
Tel: 08-798 00 31
Mobil: 072-561 71 88
E-post: emir.figueroa@uniontounion.org

 

 

Simon Strannard
Handläggare (tjänstledig)

 

 

 

 

Heidi Lampinen
Handläggare för IndustriAll
Tel: 08-798 00 18
Mobil: 070-307 46 24
E-post: heidi.lampinen@uniontounion.org

 

 

Carina Söderbjörn
Handläggare för PSI och BWI
Tel: 08-798 00 24
Mobil: 070-203 53 21
E-post: carina.soderbjorn@uniontounion.org

 

 


Ekonomi- och administrationsenheten

Anette Persson Sunje
Controller och systemadminstratör
Tel: 08-798 00 27
Mobil: 070-610 76 84
E-post: anette.perssonsunje@uniontounion.org

 

 

Toni Mast
IT-ansvarig
Tel: 08-798 00 23
Mobil: 070-643 00 23
E-post: toni.mast@uniontounion.org

 

 

Sara Sigge
HR-administratör
Tel: 08-798 00 28
Mobil: 072-728 67 82
E-post: sara.sigge@uniontounion.org

 

 

Åke Wickberg
Controller
Tel: 08-798 00 21
Mobil: 072-728 67 78
E-post: ake.wickberg@uniontounion.org

 

 

 
Kommunikationsenheten

Johan Bengtsson
Kommunikatör (Tjänstledig)
Tel:
Mobil:
E-post:

 

 

Lina Karlsson
Kommunikatör (föräldraledig)
Tel:
Mobil:
E-post:

 

 

Anna Nylander
Kommunikatör
Tel: 08-798 00 17
Mobil: 070-307 46 25
E-post: anna.nylander@uniontounion.org

 

 

Fredrik Säterli
Kommunikatör
Tel: 08-798 00 32
Mobil: 070-256 50 32
E-post: fredrik.saterli@uniontounion.org

 

 

Upp